news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

obuwie domowe
Dom

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, wybierając obuwie domowe?

W domu każdy z nas chce się poczuć jak w swoim prywatnym królestwie. Dlatego też wchodząc do środka, często zmieniamy wyjściowe ubranie na wygodny dres, natomiast na stopy wkładamy wygodne obuwie domowe. Obecnie możemy je kupić niemal wszędzie, w dodatku dostępne są różnorodne ich modele. Niemniej jednak przy wyborze obuwia domowe warto wziąć pod uwagę pewne, istotne aspekty. Jakie?

Zimno czy ciepło?

Podstawowym zadaniem obuwia domowego jest izolacja przed zimnem, które oddaje podłoga. Niemniej jednak obuwie domowe nosimy także po to, aby uchronić nasze skarpety przed nadmiernym zabrudzeniem – nawet, jeśli sprzątamy codziennie, to na podłodze i tak zawsze znajdzie się jakiś mikro pyłek czy kurz. Niemniej jednak skupmy się na pierwszej kwestii, a zatem na ochronie przed zimnem. Jeśli na podłodze mamy kafelki, to powinniśmy wybrać obuwie zimowe na grubszej podeszwie. Będzie ona stanowiła dobrą warstwę izolacyjną. Ta sama zasada dotyczy osób, których mieszkanie położone jest bezpośrednio nad piwnicą. Zwykle bowiem jest ona nieogrzewana, przez co ciągnie od niej chłód. Jeżeli zaś mamy w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe, to możemy postawić na nieco cieńsze obuwie domowe. 

Obuwie domowe właściwie dobrane

Do doboru obuwia wyjściowego zwykle przywiązujemy bardzo dużą wagę. Nie inaczej powinno być w kontekście wyboru obuwia domowego. Ostatecznie to właśnie w domowym zaciszu spędzamy sporo czasu, a więc warto postawić na obuwie domowe, w których będzie się dobrze czuć. Przede wszystkim muszą być one dopasowane rozmiarowo. Nie wybierajmy zbyt ciasnych ani za dużych kapci domowych, gdyż trudno nam będzie się nich poruszać. Postawmy za to na model, który po prostu nam się podoba – do wyboru mamy obuwie domowe pełne odkryte bądź ciepłe bambosze. Co ważne, kapcie powinny być również odpowiednio dobrane do pory roku. Jesienią i zimą postawmy na cieplejsze modele, dzięki którym ogrzejemy swoje stopy od razu po powrocie do domu. Wiosną i latem możemy zaś wybrać cieńsze kapcie, w których nasze stopy nie będą się pocić.

Kapcie także dla gości

Kupując obuwie domowe, nie zapominajmy o wyborze przynajmniej dwóch dodatkowych par, które mogą posłużyć odwiedzającym nas gościom. Zapewnienie kapci rodzinie czy przyjaciołom, których u siebie gościmy, jest przez nich odbierane jako wyraz troski i szacunku. Z pewnością poczują się oni komfortowo, gdy nie będą musieli stąpać po chłodnej podłodze. Co ważne, kapcie domowe nie kosztują zbyt dużo, dlatego ich zakup nie nadszarpnie naszego budżetu.