news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

szafa
Dom

Szafka ubraniowa – wygodny i bezpieczny mebel

W każdym przedsiębiorstwie, w którym liczy się fachowość pracowników oraz sprawne wykonywanie zadań przykłada się dużą wagę do właściwej organizacji pracy. Wiąże się ona między innymi z odpowiednim wyposażeniem. W jego skład wchodzą między innymi szafki ubraniowe. Szczególnie istotne jest to w firmach, w których wykorzystuje się specjalistyczną odzież.

Mebel do każdego wnętrza

Szafka metalowa to mebel, który znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w zakładach produkcyjnych czy fabrykach, ale też pływalniach, szkołach tańca czy klubach sportowych. Przy wyborze tego typu umeblowania warto zwrócić uwagę na jakość i solidność wykonania. Chodzi o to, by szafka była bezpieczna, a przy tym wygodna. To właśnie z tego powodu szafka ubraniowa powinna znaleźć się w każdym klubie sportowym. Trzeba przy tym pamiętać, że tego typu mebel, to nie tylko miejsce składowania odzieży czy solidna ochrona wnętrza. Szafka powinna też wpisywać się w całą otaczająca ją przestrzeń i przyczyniać się do estetycznego wyglądu pomieszczenia.

Konstrukcja dostosowana do potrzeb

Szafka ubraniowa powinna być tak skonstruowana, by efektywnie zorganizować przestrzeń pracowniczą. Przy jej projektowaniu bierze się pod uwagę zróżnicowane potrzeby i oczekiwania wszystkich użytkowników. Można to osiągnąć stosując dużą gamę różnorodności jeśli chodzi o wewnętrzny układ półek i przestrzeni składowych. Najczęściej szafki tego typu posiadają 30-60 cm szerokości, ale można też spotkać egzemplarze o większych rozmiarach, nawet do 120 cm. Konstrukcja takich mebli jest bardzo solidna. Wykonuje się je z mocnej i odpornej na uszkodzenia blachy. W drzwi wmontowany jest dobrej jakości zamek kluczowy. Szafki ubraniowe, które posiadają nóżki, pozwolą nam odpowiednio zadbać o czystość. Podobnie gładka powierzchnia tego mebla pomaga łatwo pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Nowoczesność i estetyka

Szafka pracownicza z metalu pozwala na łatwe przechowywanie zarówno czystych jak i używanych ubrań. Dla większej wygody szafki tego typu zazwyczaj posiadają drążki na ubrania oraz specjalne haczyki, na których można zawiesić odzież. Dodatkowo wyposaża się je w praktyczne schowki oraz inne udogodnienia. Szafka ubraniowa posiada też wywietrznik, dzięki czemu we wnętrzu łatwiej zachować higienę. Przedmioty tego typu maluje się najczęściej farbami proszkowymi, które posiadają szeroką paletę barwną. Można je zatem dopasować kolorystycznie do każdego wnętrza. Do wyboru mamy kolor czarny i biały do klasycznych przestrzeni. Są też meble o barwie żółtej, niebieskiej, zielonej i innych. Wszystko to robi się po to, by przestrzeń pracownicza wyglądała estetycznie i nowocześnie.