news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

karma dla psa
Lifestyle

Jak zdecydować między suchą a mokrą karmą dla psa?

Znalezienie karmy dla psów, która jest zarówno pożywna, jak i apetyczna, może być wyzwaniem dla każdego właściciela czworonoga. Tak więc, w konfrontacji z debatą na temat tego, czy sucha czy mokra karma dla psa jest lepsza, możesz drapać się po głowie. Która zaspokoi potrzeby Twojego psa i sprawi, że będzie codziennie podekscytowany posiłkiem? Mamy kilka odpowiedzi, które powinny pomóc Ci we właściwym kierunku i sprawić, że Twój pies też będzie szczęśliwy.

Czy sucha czy mokra karma dla psa jest lepsza?

Zarówno sucha, jak i mokra karma dla psa mogą być świetnymi opcjami dla Twojego psa, o ile spełniają wytyczne ustalające profile składników odżywczych dla różnych gatunków zwierząt na różnych etapach życia. Patrząc na skład widoczny na opakowaniach suchej lub mokrej karmy dla psa, możesz łatwo stwierdzić, czy wybrana opcja będzie w stanie zaspokoić potrzeby żywieniowe Twojego psa na etapie jego życia. Wystarczy poszukać frazy „kompletny i zrównoważony posiłek”.

Jakie kryteria musi spełniać dobra karma dla psa?

● Zapewnienie poziomów żywieniowych dla zwierzęcia ustalonych przez profile składników odżywczych dla danego etapu życia.
● Przynależność do rodziny produktów, która pod względem odżywczym jest podobna do lidera w tym zakresie.

Spełnienie jednego z tych kryteriów sugeruje, że pies pozostanie zdrowy na swoim etapie życia podczas spożywania określonej diety. Biorąc to wszystko pod uwagę, nadal istnieją pewne różnice między suchą a mokrą karmą dla psa, które należy wziąć pod uwagę. Przyjrzyjmy się wyjątkowym korzyściom, jakie oferują obie opcje.

Połączenie suchej i mokrej karmy dla psa – najlepszym rozwiązaniem?

Zapoznanie pupila z karmą suchą i mokrą karmą dla psa już na wczesnym etapie życia to świetny pomysł. Znajomość obu rodzajów karmy może później pomóc, jeśli Twój pies kiedykolwiek będzie musiał przejść na całkowicie mokrą dietę z powodu problemów z jamą ustną. Jeśli będziesz musiał kiedyś zmienić karmę swojego psa, ważne jest, aby zmiana była powolna. Zamiast podawać swojemu psu jeden lub drugi posiłek, możesz podawać oba rodzaje jedzenia przez całe życie. Podawanie zarówno mokrej karmy dla psa, jak i suchego jedzenia może sprawić, że posiłki będą jeszcze bardziej apetyczne, nie rezygnując z wygody i opłacalności.

Spróbuj posypać zwykłą suchą karmę odrobiną mokrej karmy lub zmieszaj je ze sobą. Możesz porozmawiać ze swoim weterynarzem lub użyć zalecanych porcji, aby dowiedzieć się, ile każdej z nich możesz wprowadzić do diety swojego psa, nie przekraczając dziennego zapotrzebowania na kalorie. Bez względu na to czy dominować będzie sucha, czy mokra karma dla psa, samo przygotowanie posiłku nadal powinno być szybkie i łatwe – a Twój pies będzie równocześnie bardziej niż kiedykolwiek chętny do zjedzenia smacznej kombinacji smaków i konsystencji.