news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

druk wielkoformatowy UV
Biznes

Dlaczego warto zainwestować w druk wielkoformatowy UV?

Każdy przedsiębiorca czy właściciel jakiegokolwiek biznesu doskonale wie, że najważniejszą kwestią jest reklama. Bez dobrej reklamy nie ma szans na wybicie się spośród naprawdę pokaźnej obecnie konkurencji na rynku. Wykorzystywane są więc różnego rodzaju nośniki reklamowe, a jednym z nich jest druk wielkoformatowy. Dlaczego warto w niego zainwestować? Czym jest druk UV, tak popularny w ostatnich latach i czym różni się od standardowego druku solwentowego? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Szerokie zastosowanie za niewielką cenę

Druk wielkoformatowy jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę szerokość i mnogość zastosowań, jakie możemy wziąć pod uwagę. Wydruki wielkoformatowe sprawdzą się w każdej branży, podkreślając styl marki, urozmaicając wydarzenia czy wystawy sklepowe, czy wzbogacając wystąpienia na konferencjach i spotkaniach biznesowych. Istnieje kilka technik druku wielkoformatowego, ale coraz większą popularnością cieszy się nowoczesny druk UV, a więc wykonany w innowacyjnej technologii ultrafioletowej. Na czym polega fenomen tej technologii i dlaczego warto w nią zainwestować? Okazuje się, że tak inwestycja naprawdę się opłaca i przynosi ogromne korzyści.

Jakie są różnice między drukiem solwentowy, a ultrafioletowym?

Różnic między tymi dwoma rodzajami druków jest co najmniej kilka. Jeśli mówimy o druku solwentowym, mamy na myśli wykorzystanie tuszów rozpuszczalnikowych, które wsiąkają w podgrzewany materiał. Jeśli natomiast mowa o druku UV, atrament zostaje utwardzony przez lampy UV. Farby, które stosowane są w druku UV, są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska, co również ma spore znaczenie. Druk UV ma wiele zalet, a największą z nich jest szerokość zastosowań. Druk UV pozwala na drukowanie nie tylko na typowych materiałach, ale także na drewnie, szkle czy nawet na metalu. Jest to także rozwiązanie ekonomiczne, nawet jeśli mówimy o niskich nakładach, co nie zawsze opłaca się w przypadku druku solwentowego. Druk UV zapewnia wysoką rozdzielczość, doskonałe odwzorowanie kolorów, a do tego doskonałą ostrość i jakość, zapewniającą atrakcyjną ekspozycję prezentowanego materiału.

Dlaczego warto zainwestować w druk wielkoformatowy UV?

Przede wszystkim dlatego, że powstające w ten sposób wydruki są bardzo wysokiej jakości i trwałości. Daje ogromne możliwości, wychodzące daleko poza drukowanie jedynie na płaskich powierzchniach – w przypadku druku UV możliwe jest również drukowanie w formacie rola-rola, np. etykiet samoprzylepnych. To daje kolejne możliwości reklamy. Nie ulega wątpliwości, że druk wielkoformatowy, a w szczególności druk UV rozszerza horyzonty, dając nam szanse na naprawdę skuteczne działania reklamowe. Wydruki wielkoformatowe znajdą swoje zastosowanie w każdej branży, nie tylko reklamowej, wszędzie dając doskonałe efekty. Inwestycja w druk wielkoformatowy z pewnością szybko się zwróci, przynosząc wymierne korzyści i pozwalając na osiągnięcie doskonałych efektów w ekspozycji materiałów reklamowych i nie tylko.