news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

Czym najlepiej golić brodę
Uroda

Czym najlepiej golić brodę?

Dbanie o brodę to nie tylko wizyta u barbera raz na jakiś czas. To jest oczywiście bardzo ważne, żeby pokazać się co jakiś czas w profesjonalnym salonie, ale na kondycję zarostu składa się codzienna pielęgnacja i samodzielne odświeżanie brody wtedy, kiedy nie możemy się wybrać do salonu.

Wśród tradycyjnych metod golenia najstarszą jest oczywiście brzytwa. Kiedyś było szalenie popularne, bo inne metody były niedostępne. Dzisiaj jest to o tyle ryzykowne, że nieumiejętne skracanie zarostu brzytwą może doprowadzić do skaleczeń. Jeśli jednak ktoś ma ochotę na tego typu sprzęt, trzeba nastawić się na sporo godzin nauki.

Brodę można golić także tradycyjną maszynką jednorazową – sposób ten jest jednym z najpopularniejszych, ale sprawdzi się tylko w przypadku krótkiego zarostu. Maszynki do brody są łatwo dostępne, ale wśród minusów trzeba wymienić to, że tak naprawdę nadają się do wyrzucenia po jednym razie, a to generuje sporo niepotrzebnego plastiku. Mimo że stosunkowo tanie, przy codziennym goleniu generują spore koszty.

Rozwiązanie wygodne i przyjemne to golarka elektryczna. Wyróżnia się ich dwa rodzaje: z ostrzami z folią tnącą. Ostrza powodują nieraz podrażnienia skóry, ale za to golą bardzo dokładnie. Folia tnąca jest łagodniejsza dla skóry, ale nie zawsze dokładnie się tego typu maszynką ogolimy.

Maszynki do codziennego użytku vs maszynki dla profesjonalistów

Maszynki do brody trzeba dobierać analizując częstotliwość użycia. Codzienne golenie jednej osoby nie wymaga sprzętu tak zaawansowanego jak golarka używana w salonie barberskim. Sklep Barbersupply.pl ma szeroką ofertę maszynek elektrycznych oraz trymerów dla profesjonalnych barberów, jak i dla prywatnych użytkowników.

O jakości usług w salonie świadczy używany w nim sprzęt, zatem ważne jest, aby był wysokojakościowy, bezawaryjny i dostosowany do potrzeb klientów. Zapraszając do nas klientów musimy mieć pewność, że posiadamy sprzęt do przystrzyżenia brody, jak i do ogolenia jej na zero. Powinniśmy posiadać zarówno klasyczny trymer, maszynkę z ostrzem jak i shaver. Wśród znanych marek tworzących sprzęt dla barberów wymienia się Wahl, Andis i Moser, a wśród ich produktów mamy całą gamę golarek i trymerów, które możemy dostosować do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Do prywatnego użytku dobrym wyborem także będzie sprzęt dobrej jakości, bo posłuży nam dłużej i będzie mniej awaryjny niż tańsze odpowiedniki, a dodatkowo nie będzie się zacinał, szarpał czy podrażniał skóry. Dobrze przystrzyżona broda, zadbany zarost – niezależnie od jego długości – to nasza wizytówka, warto zatem zainwestować w dobry sprzęt i uzupełnić go odpowiednią pielęgnacją kosmetykami.