news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

akumulatory do fotowoltaiki
Dom

Wydajne akumulatory do fotowoltaiki

Instalacje fotowoltaiczne wymagają zastosowania odpowiedniego akumulatora, który pozwoli na efektywne gromadzenie oraz przechowywanie wytworzonej w instalacji energii. Czym charakteryzują się akumulatory wykorzystywane w fotowoltaice i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Gdzie kupić wydajne akumulatory do fotowoltaiki? Podpowiadamy!

Akumulatory w instalacja fotowoltaicznych – czym się charakteryzują?

Akumulatory to urządzenia elektryczne przeznaczone do wielokrotnego gromadzenia i uwalniania energii elektrycznej poprzez zachodzenie odwracalnych reakcji chemicznych, które mają miejsce w elektrodach zanurzonych w elektrolicie. Tego rodzaju rozwiazanie jest niezwykle pomocne w przypadku, kiedy chcemy uzyskać całkowitą samowystarczalność energetyczną instalacji fotowoltaicznej. Nadmiar energii wytworzonej przy mocy posiadanego systemu PV może być z powodzeniem magazynowany w akumulatorach i wykorzystywany w dowolnym czasie. Jest to niezwykle wygodne i ekologiczne rozwiązanie pozwalające na efektywne zagospodarowanie występujących w danym momencie nadwyżek energii, co przekłada się na stworzenie nieograniczonych możliwości korzystania z energii pozyskanej dzięki pracy instalacji fotowoltaicznej. Czytaj więcej na: https://www.bater.pl/bater-baterie-klasyczne-cykliczne-sopzs-i-popzs-solar/

Akumulatory do fotowoltaiki – na co zwrócić uwagę?

Akumulatory przeznaczone do zastosowań w systemach fotowoltaicznych powinny charakteryzować się określonymi parametrami, które są odmiennie niż w przypadku akumulatorów wykorzystywanych w innych zastosowaniach. Od urządzeń elektrycznych stosowanych do gromadzenia energii w instalacjach fotowoltaicznych wymaga się pracy w trybie cyklicznym, czyli utrzymywaniu akumulatora w stanie stopniowo ładowanym i rozładowanym. Istotne są także parametry techniczne akumulatorów do fotowotaiki, które powinny charakteryzować się możliwością pracy w szerokim zakresie temperatur oraz posiadać czas wyładowańļ wynoszący do 100 godzin i maksymalnie dużą pojemnością, która pozwoli na przechowywanie dużych ładunków energetycznych.

Biorąc pod uwagę wymagania stawiane akumulatorom wykorzystywanym w instalacjach fotowoltaicznych warto zdecydować się na wysokiej klasy rozwiązania, takie jak baterie typu SOPzS i POPzS z elektrolitem płynnym z dodatnią płytą pancerną, które przeznaczone są do pracy cyklicznej i doskonale sprawdzają się w tego typu zadaniach . Wysokiej jakości baterie SOPzS i POPzS oferowane są przez renomowanego producenta Bater.pl zajmującym się wytwarzaniem baterii przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i odpowiednio dobranych elementów składowych, co pozwala na uzyskanie ich ponadprzeciętnych parametrów prądowych. Proponowane przez markę Bater.pl doskonale sprawdzają się w szeregu zastosowań, takich jak wydajne i efektywne instalacje fotowoltaiczne.