news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

zielona herbata właściwości
Lifestyle Zdrowie

Zielona herbata właściwości – co warto o niej wiedzieć?

Zielona herbata jest znana i wysoko ceniona właściwie na całym świecie. Pije się ją przede wszystkim dla smaku, lecz również na różnego rodzaju dolegliwości. Z tego też powodu nawet pomimo obecności na rynku ogromnej ilości najróżniejszych środków farmakologicznych, warto wiedzieć, jakie są właściwości zdrowotne zielonej herbaty i na co konkretnie może być ona stosowana.

Jaki jest skład zielonej herbaty?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie są właściwości zielone herbaty, na co ona działa i w czym szczególnie skutecznie może pomóc, najpierw warto się zastanowić i dowiedzieć tego, jaki jest jej skład i jakie substancje dostarcza się do organizmu poprzez jej wypijanie.
Jeśli przeanalizuje się skład zielonej herbaty, jak na dłoni widać, że obecne są w niej ogromne ilości przeciwutleniaczy, czyli substancji pozytywnie działających właściwie na cały organizm. Substancje te znacznie zmniejszają ilość obecnych w organizmie wolnych rodników, które przyczyniają się do procesów starzenia się ciała, lecz również wywołują liczne choroby i dolegliwości.
Co więcej, zielona herbata posiada duże ilości minerałów, które pozytywnie wpływają na ciało. Nie da się również ukryć, że w małej dawce zielona herbata może być skutecznym zamiennikiem dla kawy, a przy dłuższym jej parzeniu zwarte w niej substancje zaczynają działać uspokajająco i relaksująco.

Zielona herbata właściwości

Jak zatem widać, skład zielonej herbaty jest naprawdę niezwykły. Warto więc zadać sobie pytanie, jakie są jej konkretnie właściwości, czyli na co pomaga i jaki ma wpływ na ludzki organizm?
Oprócz działania pobudzającego lub uspokajającego, jak już było wcześniej wspomniane, zielona herbata wykazuje silne działanie na ludzki mózg. Nie tylko poprawia jego funkcjonowanie, lecz również przyczynia się do polepszenia nastroju, czujności, koncentracji czy też pamięci i możliwości uczenia się oraz przyswajania nowych informacji.
Zielona herbata posiada również właściwości polegające na przyśpieszeniu spalania tłuszczy, poprawie działania i funkcjonowania układu trawiennego, a także w ogólnym stopniu jest w stanie poprawić sprawność fizyczną. Jak szacują naukowcy, regularne picie zielonej herbaty jest w stanie podczas odchudzania pobudzić organizm do spalania tkanki tłuszczowej i przyspieszyć ten proces aż o 14 %.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że zielona herbata jest polecanym środkiem zapobiegającym powstawaniu w organizmie licznych nowotworów z rakiem prostaty, piersi i jelita grubego na czele.