news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

montaż hal stalowych
Lifestyle

Kompleksowy montaż hal stalowych

Montaż hal stalowych przez znaną na rynku i cenioną za swoje usługi firmę to gwarancja dobrze i terminowo wykonanej inwestycji. Jeśli czeka cię budowa hali magazynowej, produkcyjnej czy innego obiektu opartego na konstrukcji stalowej, warto zdecydować się na ofertę kompleksową. Dlaczego? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się!

Czynności poprzedzające montaż hali

Montaż hal stalowych poprzedza szereg niezbędnych do wykonania czynności związanych z przygotowaniem budowy. Żeby posadowić taką halę należy najpierw wykonać odpowiedni projekt. Warto zwrócić się do firmy, która oferuje usługi kompleksowe, np. Kobexstal.pl. Takie firmy oferują projekty gotowe (dostępne natychmiast), typowe oraz indywidualne – w zależności od potrzeb i oczekiwań inwestora. Zapewniają również wykonanie hali w oparciu o sprawdzone rozwiązania, a także pomoc przy załatwianiu formalności związanych z budową.

Hala stalowa, podobnie jak budynki wykonywane w technologii tradycyjnej, wymaga zawsze pozwolenia na budowę. W zależności od lokalizacji, warunków geologicznych i środowiskowych, przed rozpoczęciem inwestycji być może będzie trzeba uzyskać również inne pozwolenia czy decyzje.

Montaż hal stalowych – fundamenty

Każda hala stalowa wymaga posadowienia na fundamentach, dlatego to od nich należy rozpocząć prace na budowie. Niektóre firmy oferujące kompleksowy montaż hal stalowych, a w ramach umowy przeprowadzają również ten etap prac budowlanych, współpracując ze sprawdzonymi podwykonawcami. Oczywiście zwykle możliwe jest również wylanie fundamentu przez inwestora we własnym zakresie – zgodnie z projektem budowlanym.

Instalacja szkieletu hali

Wylanie fundamentu to pierwszy etap prac budowlanych związanych z montażem hali stalowej. Kolejno, przeprowadzana jest instalacja szkieletu obiektu. Standardowy przebieg montażu składa się z następujących kroków:

-Łączenie profili na słupy i rygle ramy.
-Ustawianie i poziomowanie słupów.
-Mocowanie rygli ściennych za pomocą specjalnych łączników.
-Mocowanie rygli ramy.
-Mocowanie płatwi dachowych do rygli ramy.
-Mocowanie tężników międzypłatwiowych oraz stężeń ściennych i dachowych (wypełnienie i stabilizacja konstrukcji).
-Montaż ściągu z wieszakiem (dodatkowe wzmocnienie szkieletu hali).
W ostatnim etapie prac przy montażu szkieletu stawiane są słupy wewnętrzne oraz rygle stanowiące podporę ścian szczytowych. Kolejną czynnością jest mocowanie okładzin zewnętrznych, które tworzą przegrody budowlane. Stanowią jednocześnie barierę termoizolacyjną oraz nadają odpowiedni wygląd, zgodny z projektem.