news-serwis.pl

News-serwis – blog ogólnotematyczny

pielęgnacja twarzy
Lifestyle

Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej?

Dla posiadaczy cery tłustej zwykle największym problemem jest to, że ich skóra nadmiernie się wyświeca i w ciągu dnia dość szybko zaczyna się błyszczeć. A zdecydowanie nie jest to nic atrakcyjnego. Pielęgnacja twarzy bywa wtedy utrudniona, ponieważ zwykłe kosmetyki nie chcą się w taką skórę wchłonąć, więc zwykle tworzą na jej powierzchni kolejne tłuste i lepkie warstwy. Makijaż nie wygląda wtedy dobrze, a i jego wykonanie bywa ciężkie, bo trzeba przy nim koncentrować się głównie na matowieniu skóry. Jak zatem pielęgnować cerę tłustą? Oto kilka porad, które przydadzą się każdemu, kto wciąż się z nią zmaga i próbuje z nią walczyć.

Skórę tłustą, jak i każdą inną, trzeba oczyszczać dwa razy na dobę. Wbrew pozorom nie wolno jednak robić tego zbyt agresywnie. A ktoś, kto ma cerę tłustą, zwykle ma niestety tendencję do tego, by ją intensywnie szorować, aby tylko pozbyć się z jej powierzchni nieprzyjemnego lepkiego filmu. Lepiej natomiast postawić na lżejsze kosmetyki, dzięki którym pielęgnacja twarzy nie będzie skóry dodatkowo przetłuszczać. Mydła oczyszczające o wysokim pH warto zastąpić naturalnymi płynami i żelami o płynnej konsystencji.

Jeden z poważniejszych mitów, który powstał wokół pielęgnacji cery tłustej, mówi o tym, że takiej skóry nie trzeba nawilżać, skoro ona sama w sobie wydaje się już dość dobrze nawilżona. A jest zazwyczaj na odwrót. To, że skóra wygląda na tłustą i mokrą, nie oznacza wcale, że samodzielnie się nawilża. Nawet na takim typie cery konieczne staje się używanie kremów nawilżających. Warto jednak popatrzeć na to, by nie zawierały one żadnych substancji mogących zamykać ujścia mieszków włosowych.

Zobacz więcej na Dermamed Estetica