news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

ekogroszek
Dom

Lepsza alternatywa dla węgla i do tego w dobrej cenie – tani ekogroszek!

W dobie poważnych problemów ze środowiskiem zwraca się uwagę na to, jakim surowcem opalamy nasze domy. W ubiegłych latach kiedy nie przejmowano się skutkami zanieczyszczenia naszej planety, stosowano wszechobecny, zwyczajowy węgiel- zresztą nie tylko w naszych domostwach, ale też jako główny surowiec przemysłowy. W dzisiejszych czasach ciekawą opcją jest ekogroszek będący świetną alternatywą dla tradycyjnego węgla. 

Dlaczego ekogroszek jest eko?

Ekogroszek, uważany jest za ekologiczny substrat, ze względu na fakt, że przy jego spalaniu wydziela się mniej szkodliwych substancji niż przy wykorzystywaniu tradycyjnego węgla. Chodzi tutaj głównie o siarkę i dwutlenek węgla, które niekorzystnie wpływają na środowisko. Oprócz tego ekogroszek jest bardzo kaloryczny i spalany w nowoczesnych piecach niskoemisyjnych jest wydajnym źródłem ciepła. Nie bez powodu więc w obecnych czasach tak wiele osób wybiera piece niskoemisyjne, do których możemy często kupić bardzo dobry jakościowy i do tego tani ekogroszek

Oferta firmy Sztygar®

W ofercie firmy Sztygar, dostępny jest dość tani ekogroszek workowany, sprzedawany na paletach w ilości 0,5 lub 1 tony. Ich wartość opałowa wskazuje na wysoką kaloryczność, dzięki czemu przy mniejszym zużyciu surowca będzie dawał więcej ciepła. Dodatkowo Sztygar® będąca certyfikowaną firmą, daje pewność, że oprócz dobrej jakości pod względem kaloryczności, ich produkty są odpowiednie dla pieca niskoemisyjnego, ze względu na małą ilość popiołu w swojej masie, przez co zmniejszy również eksploatacje pieca, a tym samym przedłuży się jego żywotność. W sprzedaży dostępne są dwie warianty wydajnego i taniego ekogroszku:

  1. Ekogroszek Premium Sztygar®, to produkt o granulacji 5-25 mm, wartości opałowej równej 26-24 MJ/kg, dający mniej niż 7 % popiołu. Ilość siarki zawartej to mniej niż 0,6%. Na palecie przy zakupie 1 tony taniego ekogroszku- znajdzie się 40 worków, a w przypadku 0,5 tony będzie to 20 worków. Waga każdego worka ekogroszku to 25 kg. Jego wartość opałowa wskazuje na wysoką kaloryczność, dzięki czemu przy mniejszym zużyciu surowca będzie dawał więcej ciepła. 
  2. Ekogroszek Ultra Sztygar®, to kolejna propozycja taniego ekogroszku, który wyróżnia się granulacją od 5 do 25 mm, przy wartości opałowej 28-26 MJ/kg. Ilośc zawartego popiołu to mniej niż 7 %, natomiast ilość jest znikoma- 0,6%. Sprzedawany jest również na paletach, gdzie umieszczonych jest 40 worków ekogroszku co daje wagę jednej tony, a w przypadku pół tony- jest to 20 worków. Każdy worek z produktem waży 25 kg.