news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

gdzie studiować informatykę
Lifestyle

Gdzie studiować informatykę dziennie?

Studia informatyczne przeznaczone są dla bardzo ambitnych osób, które pragną się uczyć oraz zdobywać wiedzę. Dobrym pomysłem jest połączenie pracy ze studiami zaocznymi.

Wydziały informatyki

Informatyka jest kierunkiem głównie praktycznym, dlatego najważniejsze są umiejętności oraz doświadczenie. To ostatnie zdobędziesz jedynie podczas pracy, dlatego warto już w czasie studiów zdobyć zatrudnienie. Wiele osób po maturze nie wie gdzie studiować informatykę, ponieważ na temat uczelni krążą różne opinie. Z pewnością dużą popularnością cieszy się Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Warszawska. Właśnie na te wydziały każdego roku dołącza największa liczba studentów. Na trzecim miejscu jest AGH w Krakowie, które również posiada bardzo dobrą renomę i kształci doskonałych informatyków. Warty uwagi jest także Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Poznańska i Politechnika Łódzka. Oczywiście są to uczelnie publiczne, ale oferty uczelni prywatnych również warto wziąć pod uwagę. Dużo osób rezygnuje jednak ze studiów i postanawia działać na własną rękę. Obecnie jest dostępnych wiele kursów internetowych, które uczą programowania. Oczywiście w trakcie kursu zdobywasz wiedzę, ale nie jest ona tak szczegółowa jak podczas studiów. Najważniejsza jest jednak osobista praca oraz dążenie do celu. Na studiach nauczysz się najwięcej, ale jednocześnie będziesz musiał poświęcić na nie najwięcej czasu.

Program studiów

Dlatego warto najpierw przemyśleć, czy posiadasz odpowiednią ilość finansów oraz czasu wolnego do podjęcia studiów. Dużą popularnością cieszą się szkoły programowania, które jednak nie są tak skuteczne. Szybkie metody nauki się nie sprawdzają, ponieważ nikt nie jest w stanie przyswoić tak dużego materiału w krótkim czasie. Na wyróżnienie zasługuje uczelnia Vistula University, która znajduje się w Warszawie. Studia informatyczne na tym wydziale trwają 3,5 roku. Po ukończeniu można uzyskać tytuł inżyniera informatyki ze specjalizacją wybraną wcześniej. Podczas studiów nauczysz się podstaw programowania, tworzenia stron internetowych, analizy matematycznej, elektroniki oraz zdobędziesz informacje na temat baz danych. Należy pamiętać, że na studiach jest również obowiązkowy kurs języka angielskiego. Znajomość tego języka jest bardzo ważna w pracy programisty, dlatego nie można tego pomijać. Warto skupić się także na takich przedmiotach jak analiza matematyczna oraz algebra. Oczywiście nie są one kluczowe, ale pomagają zrozumieć informatykę w całości. Ćwiczenie matematyki wzmacnia procesy logicznego myślenia.