news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

buty bhp
Lifestyle

Jakie buty kupować pracownikom?

Każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że dbanie o bezpieczeństwo pracowników to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa. W przypadku prac, które wymagają zastosowania specjalistycznych zabezpieczeń lub odzieży nie warto oszczędzać, ponieważ komfortowe warunki przekładają i poczucie bezpieczeństwa przekładają się na lepszą i bardziej wydajną pracę załogi. Pracownik, który widzi, że jego szef nie oszczędza na tym, żeby on czuł się komfortowo, pracuje szybciej, sprawniej i jest zdecydowanie bardziej lojalny. Dlatego kupując buty bhp warto porządnie rozeznać się w temacie i kupić coś co będzie nie tylko spełniało wymogi, ale także będzie porządne oraz wygodne.

Ochrona stóp jest bardzo istotna

Odpowiednio dobrane obuwie bhp może uchronić nie tylko przed bólem, ale także przez ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, które może nie tylko wykluczyć kogoś z pracy na dłuższy czas, ale i nieść za sobą poważne konsekwencje finansowe pod postacią wypłaty odszkodowania. Takim sytuacjom należy w miarę możliwości zapobiegać, a najłatwiejszym sposobem by to osiągnąć, jest zakup butów od uznanego producenta, który cieszy się dobrą opinią wśród klientów.

Dobre buty bhp poprawiają wygodę pracy, dlatego należy zadbać o to, żeby każdy w załodze posiadał parę, która będzie dopasowana rozmiarem. Nie mogą być za duże ani za małe, ponieważ mogą wówczas nie tylko obcierać, ale i nie spełniać należycie swojej funkcji. Lepiej mieć więcej par na zapas niż kupować dokładnie tyle, na ile jest zapotrzebowanie, żeby w ostatniej chwili dowiedzieć się, że na kogoś jednak nie pasują.

Należy zwrócić uwagę na jakość wykończenia

Bardzo ważne jest nie tylko, żeby obuwie bhp posiadało stosowną certyfikację, która będzie odpowiadać wykonywanym w nich pracom. Najpowszechniej wykorzystywane tanie modele szybko się psują i dają tylko pozorne oszczędności. Wystarczy spojrzeć na pracowników, którzy muszą sobie zapewnić obuwie samodzielnie. Oni nigdy nie kupują najtańszego, ponieważ dokładnie przyglądają się temu, na co mają wydać swoje ciężko zarobione pieniądze.

Kupując buty bhp trzeba uważnie przyjrzeć się jakości szwów oraz wykończeniem. Warto również zainteresować się, czy o ile to tylko w danym przypadku możliwe, zostały wykonane z przepuszczającego powietrze materiału. Równie istotna jest podeszwa, która powinna mieć głęboką, antypoślizgową perforację z porządnej gumy, która nie wytrze się zbyt prędko ani nie odklei się już po kilku tygodniach intensywnego użytkowania przez pracownika.