news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

moda za grosze
Moda

Moda za grosze, czyli jak fajnie się ubrać za niewielkie pieniądze?

Dla bardzo wielu osób ważny jest wizerunek. Uwielbiają nowe ubrania i dodatki, moda sprawia im frajdę, a szukanie swojego stylu to po prostu hobby. Chętnie śledzą nowinki w sklepach, a także propozycje od projektantów, które często są inspiracją. Warto wiedzieć o tym, że nie zawsze potrzebne są ogromne pieniądze do tego, aby fajnie się stylizować. Moda za grosze, ubrania z drugiej ręki, którym ktoś dał szansę, to teraz ważny etap. Dla wielu osób to kwestia nie tylko oszczędności, ale również ekologii. Poniżej podpowiadamy, jak kupować świetne ubrania tanio. Wystarczy odrobina cierpliwości i kreatywności, aby zbudować doskonałą szafę za grosze.

Moda za grosze, czyli jak się to robi?

Jak kupować tanio ubrania? Niezawodne źródło to po prostu sklepy typu szmateksy, lumpeksy lub secondhandy. Tego typu sklepy mają różne nazwy, ale generalnie sprzedają odzież używaną, z drugiej ręki, końcówki kolekcji, które nie zostały sprzedane w pierwotnym sklepie. Dzięki temu można kupić je naprawdę tanio, a to często ubrania pełnowartościowe, które nie są zniszczone i nie noszą śladów użytkowania.

Ubrania z drugiej ręki w internecie

Nie każdy ma możliwość kupowania w dobrych lumpeksach. Nie każdy też potrafi to robić. Selekcjonowanie ubrań, wyszukiwanie wśród nich prawdziwych perełek, to jednak pewna umiejętność, której musimy się nauczyć. Dla tych osób dobrym pomysłem może być korzystanie z różnego rodzaju komisów oraz sklepów z ubraniami z drugiej ręki, które oferują ubrania wcześniej wyselekcjonowane. Rzeczy tam zwykle są droższe niż w klasycznych lumpeksach, ale mają też lepszą jakość, są mniej zniszczone, zrobione z bardzo dobrych surowców i tkanin. Łatwiej znaleźć tam prawdziwe perełki, ja które zwyczajnie nie stać nas w klasycznych sklepach. Takich świetnych lumpeksów warto szukać nie tylko stacjonarnie, ale też w internecie. Poza tym warto wiedzieć o tym, że w niektórych miastach, takich jak na przykład Londyn, Berlin, tego typu sklepów z używaną odzieżą świetnej jakości jest na pęczki. Z wycieczek i wyjazdów można zatem przywieźć sobie doskonałe ubrania, nawet od drogich marek, które naprawdę kupi się za grosze.

Wymiany ubrań

Jeszcze jedna ciekawa opcja na ubrania za grosze to tak zwane wymiany ubrań. Często są one organizowane w dużych miastach. Ubrania, buty czy dodatki wymienia się, a zatem nic się za nie nie płaci. Idea jest taka, aby każdy przyniósł coś wartościowego, ładnego, co następnie będzie mógł wymienić na inną taką rzecz. Tak zwane swap party cieszą się ogromną popularnością i są bardzo doceniane przez współczesne kobiety.