news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

ocet jabłkowy na skórę
Uroda

Ocet jabłkowy na skórę – dlaczego warto stosować?

Ocet jabłkowy jest popularnym produktem kojarzonym przede wszystkim z kuchnią. Dodaje się go np. do sałatek, marynat, kompotów czy sosów. Nie każdy wie, że to również świetny środek o licznych właściwościach zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Jak wpływa ocet jabłkowy na skórę?

Idealne oczyszczanie

Codzienne używanie octu jabłkowego to świetny sposób na utrzymanie higieny skóry. Cera stale narażona jest bowiem na osiadanie rozmaitych zanieczyszczeń pochodzących z powietrza czy kosmetyków. Ocet jabłkowy idealnie ją myje, usuwając zalegający brud i bakterie. W ten sposób pory stają się oczyszczone, co ogranicza ryzyko tworzenia się niedoskonałości. Osoby stosujące regularnie ocet jabłkowy na skórę często zauważają u siebie mniej zaskórników i zmian trądzikowych.

Ocet jabłkowy a sebum

Bardzo wiele kobiet skarży się na przetłuszczającą się cerę. Nadmierne wydzielanie sebum bywa prawdziwą zmorą, z którą nie zawsze radzą sobie drogeryjne produkty. Warto w tym celu zastosować ocet jabłkowy na skórę. Zawarte w nim kwasy sprawią, że pH zostanie uregulowane, a twarz przestanie się świecić i będzie zdecydowanie bardziej matowa.

Wygładzanie skóry

Po ocet jabłkowy chętnie sięgają osoby w dojrzałym wieku, u których pojawiły się zmarszczki i przebarwienia. Produkt doskonale ściąga, napina i uelastycznia skórę. Ma też właściwości wygładzające. Ocet jabłkowy na skórę stosowany jest z powodu zawartych w nich kwasów. Dzięki nim dochodzi do eliminacji martwego naskórka i rozjaśniania plam i przebarwień. Kwasy poprawiają też krążenie, przyspieszają procesy regeneracyjne komórek i hamują wiotczenie skóry. Ocet jabłkowy warto stosować na dłonie i stopy w celu uzyskania większej gładkości.

Zabezpieczenie cery

Ocet jabłkowy to rozwiązanie zapewniające skórze doskonałą barierę ochronną. Produkt zatrzymuje działanie wolnych rodników, które są niezwykle szkodliwe dla wyglądu i zdrowia (mogą spowodować wystąpienie m.in. raka skóry). Ocet jabłkowy wytwarza także naturalną florę bakteryjną. W ten sposób zapobiega tworzeniu się stanów zapalnych i infekcji.

Łagodzenie podrażnień

Mówiliśmy już o tym, że ocet jabłkowy hamuje powstawanie niedoskonałości. Dodatkowo, z uwagi na właściwości przeciwutleniające, korzystnie wpływa na stan skóry poprzez łagodzenie istniejących podrażnień. Nie chodzi tu jedynie o trądzik, wągry czy stany zapalne, ale również o gojenie oparzeń będących skutkiem długotrwałego przebywania na słońcu. Powstałe w ten sposób uszkodzenia twarzy i ciała mogą zostać znacznie zminimalizowane, a skóra szybciej zregenerowana. Ocet jabłkowy pomaga także w pozbyciu się ran i odcisków na stopach.