news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

Jak zadbać o swoje dłonie w okresie letnim
Uroda

Jak zadbać o swoje dłonie w okresie letnim?

W sezonie letnim skóra jest szczególnie narażona na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak wysokie temperatury, promienie słońca, czy zanieczyszczenia. Niewiele osób pamięta, że nie tylko twarz, ale również m.in. dłonie w tym okresie wymagają szczególnej uwagi w zakresie pielęgnacji. Jak zadbać o tę część ciała podczas wakacji?

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni na lato – jakie produkty pozwolą utrzymać je w idealnym stanie?

W sezonie letnim skóra dłoni jest szczególnie narażona na przesuszenie. Z tego względu warto inwestować w kosmetyki, które zapewnią jej tak ważne w tym okresie nawilżenie.

Przy doborze produktu do pielęgnacji dłoni warto wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

  • jego właściwości – powinien on zapewniać nie tylko nawilżenie, ale również regeneracje i odżywienie,

  • przyjemna dla użytkownika forma – warto by taki produkt był poręczny, ponieważ krem do rąk najlepiej zawsze mieć przy sobie w torebce, dla wielu użytkowniczek, kluczową kwestię odgrywa również atrakcyjny zapach oraz przyjemną konsystencję,

  • skład – warto by był on naturalny, a zarazem by nie brak w nim było składników aktywnych, w wysokiej jakości produktach można znaleźć m.in. masło z awokado, ekstrakt z aloesu, witamina E, olej kokosowy, czy masło shea,

  • ochrona przeciwsłoneczna – w okresie letnim na szczególną uwagę zasługują kosmetyki do pielęgnacji dłoni, które zapewni ochronę przed promieniami słońca.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać na dłonie w sezonie letnim?

Okres wakacyjny to również doskonały moment na poświęcenie czasu na podstawowe zabiegi pielęgnacyjne dłoni. Można wykonać je w domowych warunkach lub skorzystać z oferty profesjonalnych salonów kosmetycznych.

W sezonie letnim warto zainwestować w wysokiej jakości peeling do dłoni, doskonałym wyborem są m.in. produkty oferowane przez markę Cuccio. Wykonanie takiego zabiegu w ramach domowego SPA pozwoli uzyskać efekt gładkich dłoni, a jednocześnie poprawi ich koloryt, dzięki czemu będą się one prezentowały jeszcze lepiej. Regularne złuszczanie skóry dłoni to również sposób na poprawienie jej kondycji i szybszą regenerację.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stały się również maski na dłonie, które mają na celu ich regeneracje, zwiększenie ochrony przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych i odżywienie. Tego rodzaju kosmetyki charakteryzują się dużą zawartością składników aktywnych. Maski do dłoni należy nakładać przed pójściem spać. Najlepsze efekty tego zabiegu są widoczne po wcześniejszym wykonaniu peelingu. Usunięcie zrogowaciałego naskórka sprawi, że składniki kosmetyku będą wchłaniały się jeszcze lepiej.