news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

choroby i wady wzroku
Zdrowie

Częste choroby i wady wzroku

Narząd wzroku dotykają różne choroby oczu, takie jak jęczmień, zapalenie spojówek, alergia lub zaćma. Różnią się one częstotliwością występowania, dolegliwościami oraz etiologią. Podobnie kwestia wygląda w przypadku wad wzroku, z którymi zmaga się spora część społeczeństwa. Przekonaj się, dlaczego warto dbać o oczy!

Choroby oczy, które musisz znać!

Najczęstsze choroby oczu zawsze charakteryzuje pogorszenie jakość widzenia. Wśród nich należy wymienić między innymi:

 • jęczmień, czyli bolesny guzek na powiece;
 • alergie oczu to inaczej alergiczne zapalenie spojówek spowodowane pojawieniem się alergenu;
 • zapalenie spojówek, które bywa zwane „chorobą czerwonych oczu”;
 • jaskra to choroba wywołana zbyt dużym ciśnieniem wewnątrz gałki ocznej, które uszkadza tkanki przyczyniając się do pogorszenia lub utraty wzroku;
 • zaćma to zmętnienie soczewki oka, które może utrudniać właściwe widzenie;
 • zespół suchego oka związany jest ze zbyt małą ilością łez, a także gdy łzy wysychają zbyt szybko;
 • zwyrodnienie plamki żółtej, które pojawia się wraz z wiekiem.
  Są to problemy zdrowotne, które w przeważającej części można z powodzeniem leczyć. W tym celu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem, a na podstawie zaobserwowanych objawów, wykona badanie oraz zaproponuje stosowne leczenie.

Nadwzroczność – najczęstsza wada wzroku

Narząd wzroku dotykają nie tylko choroby, ale również wady. Nadwzroczność to wada wzroku, która jest bardzo powszechna. Zamienną nazwą tej wady jest dalekowzroczność, która oznacza wyraźne widzenie dalej umiejscowionych przedmiotów. Natomiast przedmioty znajdujące blisko mogą być mniej wyraźne. Z biegiem lat zaczynają pojawiać się trudności także z prawidłowym i wyraźnym widzeniem przedmiotów dalej położonych. Warto zauważyć, że w przypadku dużej nadwzroczności mogą także występować problemy z ostrym widzeniem.

Nadwzroczność może być wadą wrodzoną lub nabytą. Dlatego też już od najmłodszych lat warto badać wzrok, aby uniknąć problemów powodowanych przez nieprawidłowe widzenie. Branża optyczna dostarcza szereg ciekawych i praktycznych rozwiązań, które ułatwiają korekcje wzroku. Jednocześnie tak bogaty wybór pozwala dopasować w maksymalny sposób produkt do potrzeb pacjenta. Wada wzroku może zostać skorygowana przy użyciu:

 • soczewek kontaktowych, które zakłada się bezpośrednio na oko;
 • soczewek okularowych umieszczony w oprawce okularowej;
 • operacji.
  Warto zauważyć, że sposób leczenia zawsze dobierany jest przez specjalistę. Uwzględnia on zarówno potrzeby pacjenta oraz jego stan zdrowia. Dzięki temu można przywrócić prawidłowe widzenie.

Zadbaj o siebie i swój wzrok

Poszukując sprawdzonych rozwiązań należy zwrócić uwagę na Acuvue.pl, który oferuje bardzo bogatą i różnorodną ofertę soczewek kontaktowych. Wśród proponowanych typów soczewek dostępne są różne ich rodzaje, co w pełni pozwala dopasować produkt do typu wady wzroku lub kształtu gałki ocznej. Wysoka jakość oraz znakomite właściwości to jedne z wielu zalet, jakie wyróżniają tą markę. Przekonaj się, dlaczego warto wypróbować ich produkt!