news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

zastosowanie blachy perforowanej
Dom

Nietypowe zastosowanie blachy perforowanej

Zastosowanie blachy perforowanej jest bardzo szerokie. Ocynkowana stalowa blacha świetnie sprawdza się jako materiał dźwiękoszczelny, który najczęściej wykorzystuje się do obudowania hali na przykład magazynowej albo też jako podwieszane sufity, podobnie jak blacha aluminiowa.

Ten rodzaj blachy może także służyć do dekoracji wnętrz najlepiej w stylu industrialnym, jako materiał budowlany, z którego możemy zaprojektować schody albo też jako dodatkowy element konstrukcyjny. Gdzie jeszcze dobrze sprawdzi się blacha perforowana?

W którym miejscu sprawdzi się blacha perforowana?

Blacha perforowana może także dobrze sprawdzić się w ogrodzie, we wszystkich miejscach, gdzie chcemy ułożyć chodnik, zaprojektować balustrady albo osłony lub parkan. Ciekawym i nietypowym zastosowaniem takiej blachy jest wykonanie z niej osłon do oświetlenia.

Perforowana blacha ma bardzo dobre właściwości filtracyjne, dlatego też wykorzystuje się je do tego, aby oczyścić nasiona lub ziarna w przemyśle rolniczym i spożywczym. Można ją także wykorzystać jako dodatkowy materiał konstrukcyjny na elewację albo fasady, wykończenie klimatyzacji czy wentylacji. Może być także dodatkowym wyposażeniem sklepów lub stoisk targowych. Ma ona więc wiele różnorodnych zastosowań, w wielu różnych branżach, zaczynając od budownictwa, a kończąc aż na przemyśle.

Blacha perforowana daje nieograniczone możliwości architektoniczne i aranżacyjne

Blachy perforowane doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, jako elewacje różnych obiektów, prywatnych, handlowych czy użyteczności publicznej. Materiał ten znajduje również zastosowanie przy łączeniu go z innymi, tradycyjnymi tworzywami budowlanymi, takimi jak beton, aluminium i szkło.

Firma Perfopol.pl jako wysokiej klasy producent blachy perforowanej doskonale zna jej możliwości wykorzystania, zarówno pod względem architektonicznym, jak i aranżacyjnym. Decydując się na zakup u sprawdzonego przedsiębiorcy, można będzie bez problemu nabyć blachy o różnych kształtach i wymiarach, a także rodzajach, aby dopasować ją do konkretnych potrzeb budowlanych.

Blachę można wyprodukować z dwóch rodzajów materiałów, takich jak stal zwykła, ocynkowana, kwasoodporna, nierdzewna albo aluminium. Zamawiający może dowolnie ustalić jej grubość od 1 do 3 cm. Jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także korozję czy działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Można ją bardzo łatwo poddać obróbce i stworzyć dowolną konstrukcję do własnych indywidualnych potrzeb i nietypowego zastosowania.