news-serwis.pl

blog ogólnotematyczny

Lifestyle

Prezent świąteczny dla pupila. Co będzie strzałem w dziesiątkę?

Czworonożni przyjaciele są równie ważnym elementem każdej rodziny co ludzie. Nie ma zatem nic dziwnego, że chcesz sprawić swojemu pupilowi świąteczną niespodziankę! Poniżej prezentujemy ciekawe pomysły na podarunki, które ucieszą każdego czworonoga!

1. Nowa zabawka

Jeśli szukasz prezentu, który przypadnie do gustu Twojemu zwierzakowi, nie musisz szukać daleko. Chyba nie ma czworonoga, który nie zareaguje entuzjazmem na widok nowej zabawki! Wybierz coś, co przypadnie do gustu Twojemu pupilowi – jedne zwierzaki preferują np. sznury do przeciągania, a inne – wolą zabawki-przytulanki czy piszczące, gumowe piłeczki. Istnieją jednak również ciekawsze zabawki, które pozwolą Twojemu psu powęszyć lub wytężyć umysł: w tym zakresie idealnie sprawdzają się maty węchowe, a także drewniane zabawki, w których zwierzak musi pyskiem przesuwać lub przewracać niektóre elementy, by dostać się do smakołyku. Świetna zabawa gwarantowana!

2. Pyszna karma

Chcesz sprawić dobry prezent swojemu zwierzakowi? Smaczna karma w formie granulatu lub mięsa w puszce z pewnością podbije jego serce! Wybierz jednak taką, która będzie nie tylko smaczna, ale również zdrowa dla Twojego czworonoga: uwzględnij jego ewentualne alergie pokarmowe, a także preferencje smakowe oraz specjalne potrzeby żywieniowe.

3. Ciepłe ubranko!

Kto lubi marznąć zimą? Chyba trudno wskazać takiego człowieka i… psa. Na chłód w szczególności narażone są psy o krótkiej sierści, która nie chroni ich przed niskimi temperaturami czy opadami śniegu. W takiej sytuacji świetnym podarunkiem może okazać się sweterek dla psa, dopasowany do jego wielkości. To bardzo istotne – zbyt mały sweterek sprawi, że Twój pupil nie będzie czuł się komfortowo, a za duży – może niechcący zostać zabrudzony w trakcie spaceru.

4. Nowa smycz

Szukasz praktycznego podarunku dla Twojego pupila? Zdecyduj się na smycz, która przyda się Wam obydwojgu podczas wspólnych spacerów. Może zdecydujesz się na model, z jakiego do tej pory nie korzystaliście – na przykład długą, wysuwaną smycz lub taką, którą wykorzystacie podczas wspólnego joggingu? Możesz także postawić na klasyczny model o ciekawym wzorze!

5. Nowe legowisko

Jeśli dotychczasowe legowisko Twojego czworonoga dosłownie błaga o wymianę, święta mogą okazać się doskonałym momentem na zakup nowego egzemplarza. Pamiętaj by dopasować legowisko do rozmiaru zwierzaka oraz posiadanej przestrzeni, a przy tym zwróć uwagę na względu praktyczne – m.in. to, czy jesteś w stanie zdjąć wierzchnią warstwę legowiska do prania.

6. Pyszne gryzaki

To kolejna propozycja „na ząb”: chyba każdy zwierzak ucieszy się ze smacznego, zdrowego gryzaka! Wybierając go, zwróć szczególną uwagę na to, by był on dopasowany do potrzeb i możliwości Twojego pupila. Uwzględnij również ewentualne alergie pokarmowe: naturalne gryzaki też mogą uczulać!

Jak widzisz, Twój zwierzak może otrzymać naprawdę wiele ciekawych prezentów. Jesteśmy pewni, że któraś z powyższych propozycji z pewnością przypadnie do gustu zarówno Tobie, jak i Twojemu zwierzakowi!